Biwak 2011 - podsumowanie


Kochani!

Niniejszym z niewielkim opóźnieniem z przyczyn technicznych, ogłaszamy XI Biwak Knyszyński za zamknięty. Tegoroczna edycja była szczególna pod wieloma względami. Po pierwsze trwała nieco dłużej niż zwykle (dla niektórych aż pięć dni), po drugie zaliczyliśmy kolejny rekord frekwencji - w sumie przez biwak przewinęło się, jak naliczyliśmy ponad 40 osób, po trzecie pogoda jak zwykle dopisała, a po czwarte wprowadziliśmy kilka innowacji(np. grupowe zdjęcie pamiątkowe), które stanowią zaledwie wierzchołek góry lodowej na morzu naszej wyobraźni - wierzcie lub nie, ale w głowach już huczy  nam od nawału koncepcji na XII edycję.

Kilka słów podsumowania. 

Przyznać musimy, iż wyrazy zadowolenia, które i w tym roku z Waszych ust padły, niesamowicie motywują nas do dalszego rozwijania Biwaków zgodnie z koncepcją spotkania szczególnych osób, w szczególnej atmosferze. Jak zauważyliście - miejsce naszych harców mocno się zmienia. W tym roku, po raz pierwszy, mieliście do dyspozycji łazienkę, niebawem na wypadek niepogody imprezę będzie można przenieść pod dach, do Waszej dyspozycji była też bieżąca woda. Przykłady można mnożyć, ale tak naprawdę miały one posłużyć jako punkt odniesienia do zmian, jakie zachodzą nie tylko w sferze organizacyjno - technicznej, ale w samym klimacie Biwaku. Zyskał on bowiem swoistą „tożsamość” imprezy skupiającej nie tylko, jak było na początku, znajomych z jednej szkoły. Obecnie goszczą u nas ludzie z różnych części Polski, ludzie różnych zainteresowań i zawodów, w różnym wieku i to właśnie stało się istotą wyjątkowości naszych spotkań. I to właśnie, dzięki Wam wyłącznie, daje szerokie spektrum możliwości na przyszłość, w której widzimy Biwaki skupiające ludzi doceniających naturę sierpniowych nocy knyszyńskich, rozumiejących sens połączenia lat ich tradycji ze szczyptą innowacji, która trafiać ma w gust wszystkich razem i każdego z osobna. 

W duchu tych zapewnień uprzejmie proszę, aby każdy komu leży na sercu ewolucja o której mowa, w dowolnej chwili, w dowolny sposób zgłaszał sugestie, na które na pewno nie pozostaniemy obojętni. Zgodnie z tradycją Waszej uwadze polecam materiały multimedialne, których jak śpieszę dodać bogactwo w tym roku wręcz onieśmiela. Wszystkie one dostępne są pod tym adresem (Login: biwak. Hasłem niech będzie nazwa gry dla dżentelmenów, której oddawali się nasi koledzy podczas biwaku. W razie kłopotów z hasłem proszę o kontakt). Dostępna będzie również wersja on-line naszej biblioteki, o czym poinformujemy na Facebook w swoim czasie.

Pragnę przypomnieć, iż od niedawna pojawiła się nasza strona w serwisie społecznościowym Facebook. Zachęcamy do jej regularnego odwiedzania, a nawet „polubienia” :-)

Drobne zmiany nie ominęły, jak pewnie zdążyliście się zorientować, również witryny jasnikowski.com. Pojawiła się bowiem samodzielna zakładka Biwaku, której struktura, jak mamy nadzieję, ułatwi nawigowanie w coraz to bardziej rozległej zawartości.


Pięknie Wszystkim po raz kolejny dziękujemy. Jesteście wyjątkową ekipą, której urok potęguje czar wyjątkowego miejsca, jakim na naszych oczach stają się knyszyńskie włości.

Cóż więcej... Liczymy na Wasz odzew w oczekiwaniu na XII edycję. Stwórzmy razem coś wyjątkowego. Pomożecie...?


                                                                                         Justyna i Michał Jaśnikowscy.

  © J&M Jaśnikowscy 2016         www.jasnikowski.com