Biwak 2017 - zapowiedź pierwsza


Kochani Biwakowicze!


Usłyszałem ostatnio, że sens, a może bardziej napęd życia stanowi to na co czekamy. W monotonii codzienności snujemy plany, których realizacja daje nam frajdę i mobilizację do dalszego kreowania rzeczywistości… Zgadzam się z tym. Ponadto ośmielę się dodać, iż wcale nie muszą to być rzeczy dla życia kluczowe - jak budowa domu, kupno samochodu, czy wymarzony wyjazd wakacyjny. Wydaje mi się bowiem, że nie tworząc szczególnej gradacji ważności,  radość z oczekiwania i pole dla wyobraźni mogą dawać i te małe i te średnie sprawy z których składa się niemal każdy dzień naszego życia. W tym właśnie kontekście zasiadam w to styczniowe, mroźne popołudnie do komputera ze świadomością, że za kilka miesięcy spotkamy się siedemnasty raz w Knyszynie, którego atmosfera kolejny raz stworzy kilka nowych kart historii naszych biesiad.


XVI Biwak Knyszyński był szczególny pod kilkoma względami. Wśród nich wymienić należy z całą pewnością frekwencję na poziomie 102 osób, czy kapitalny koncert zespołu Blend. W tym roku z największą przyjemnością zapowiedzieć mogę ponowny przyjazd chłopaków z Blend’u, którzy jak sami mówią bawili się na Biwaku tak dobrze, jak my z ich fenomenalną muzyką. W imieniu naszym i wszystkich Biwakowiczów składam Wam za to chłopcy serdeczne podziękowania! 

Co do frekwencji - rekordu nie zapewniamy, ale przewidujemy, że jak zawsze nie zawiedziecie i przybędziecie przynajmniej równie licznie jak poprzednio, z czym wiąże się też jedna z niespodzianek na ten rok. Otóż od pewnego czasu w gorące letnie popołudnia na drogach naszego powiatu zostawiamy z Justyną jeden ślad. W moim wypadku jest to ślad marki Cleveland CycleWerks, który zaskarbił sobie moją sympatię do tego stopnia, iż zaangażowałem się w promocję marki na bardzo młodym, polskim rynku. Rozpocząłem przeszczepianie na grunt polski rozpropagowanej szczególnie za oceanem społeczności Cleveland CycleWerks Tha Riders, a do tego prócz internetu jak nic potrzeba spotkania twarzą w twarz. Stąd moja - przyjęta z entuzjazmem przez importera marki CCW -  firmę Polkom, propozycja wplecenia w XVII Biwak Knyszyński I Polskiego Zlotu Motocykli Cleveland CycleWerks. 

Mam ogromną nadzieję, że połączenie Biwaku, jako naszej wieloletniej pasji z sympatią do jednośladów doda imprezie rumieńców, tym bardziej, że od kilku lat mamy w swojej knyszyńskiej ekipie motocyklistów. Nowe twarze, nowe perspektywy, nowe emocje!


Jak zawsze pragnę wspomnieć o stałych pozycjach naszej strony internetowej, na których nowi goście odnajdą wszelkie informacje dotyczące imprezy, a stali bywalcy odświeżą pamięć:W tym roku bawimy się w dniach:

4 - 6 sierpnia 2017


Cóż - nic dodać, nic ująć. Uprzejmie prosimy o odpowiadanie na wszystkie z trzech serii zaproszeń, które otrzymacie poprzez SMS lub za pośrednictwem portalu Facebook. Pomaga nam to w organizacji i zaplanowaniu Biwaku.

Przybywajcie, bawcie się i bądźcie z nami. Nie dajmy upływowi lat poskromić ducha Knyszyna, który czeka już w płomieniach kominka na sierpniowe noce i przede wszystkim na Was, aby kolejny raz dać nam szanse na oderwanie się od codzienności na naszych warunkach z dala od wszystkiego co dzień po dniu buduje czas, w mozolnym odliczaniu do godziny zero, która jak zawsze nadejdzie w sierpniowe, piątkowe popołudnie…


Justyna i Michał Jaśnikowscy.


__________________________

www.biwakknyszynski.pl

www.blend.pl

www.heist.pl

  © J&M Jaśnikowscy 2016         www.jasnikowski.com