Biwak 2019 - zapowiedź pierwsza


Kochani Biwakowicze!


Wielkimi krokami zbliżamy się do bardzo okrągłej rocznicy Biwaku - dwudziestolecia! Aż dziw bierze, patrząc z perspektywy kilku namiotów rozstawionych w zaroślach - dwadzieścia prawie lat temu, że dobrnęliśmy tak daleko. Niemal co roku rozwodzę się nad kwestią szczególnych uczuć, które ogarniają myśli krążące wokół Biwaku wyczekiwanego w zimowe popołudnie - takie jak to dzisiejsze… Niemal co roku zadziwia mnie fakt, iż tak wiele osób decyduje się na przybycie do Woli, mimo wielu przeciwności losu, czy zwyczajnie - codziennych obowiązków zawodowych, domowych. Co roku jednak udaje się zbudować atmosferę, która daje nam poczucie swobody, pozwala oczyścić myśli i relaksuje nas tak, jak dwadzieścia lat temu. Jak się nad tym zastanowić, to ten szmat czasu powinien odcisnąć piętno na ludziach, w jakiś sposób zreformować i przekształcić nasze podejście do imprezy, spędzenia nocy pod gołym niebem, czy balowania do białego rana. W jakiś niepojęty sposób udaje nam się jednak tego uniknąć. Na te kilka dni odsuwamy w myślach świadomość upływających lat i bawimy się tak, jakbyśmy widzieli się w Woli dopiero kilka razy, wciąż nie mając dosyć. To dla nas budujące. Nie tylko ze względów organizacyjnych, ale przede wszystkim czysto ludzkich. Krótko mówiąc - duch w narodzie nie ginie!


Co do szczegółów - jak zwykle zapraszam na naszą biwakową stronę - przede wszystkim świeżaków. Znajdziecie tam liczne wskazówki co do przygotowania się do Biwaku, oraz odnośniki do relacji z poprzednich lat. Dodam tylko, że po wspominanym na naszym profilu na portalu Facebook koncercie naszych przyjaciół z zespołu Blend w Karwinie - spodziewamy się w tym roku czegoś zupełnie nowego w ich wykonaniu. Czegoś, co jeżeli mogę obiektywnie dodać - jest wielkim krokiem w kierunku jeszcze lepszego - o ile to w ogóle możliwe - grania rocka. Chłopcy naprawdę dali czadu w Czechach i obiecali zaprezentować ten sam materiał na Biwaku!

Jeszcze słowo odnośnie samego terminu. W tym roku zdecydowaliśmy się na ostatni weekend lipca. Troszkę przez wzgląd na coraz chłodniejsze sierpniowe noce, troszkę ze względu na pojawiające się wśród gości sugestie. Zobaczymy jak sprawdzi się nowy termin - może zostanie nowym, stałym kojarzącym się z Biwakiem… Czas pokaże.


                       Zatem Panie i Panowie - ogłaszam wszem i wobec co następuje

                   w tym roku bawimy się w ostatni weekend lipca, to znaczy 

                  26.07 - 28.07.2019


Serdecznie zapraszamy. Odpisujcie proszę na nasze powiadomienia. Trzymajcie się i oby do Biwaku!


Justyna i Michał Jaśnikowscy.


__________________________


__________________________

www.biwakknyszynski.pl

www.blend.pl

www.heist.pl

  © J&M Jaśnikowscy 2016         www.jasnikowski.com